ČLÁNKY

Drahé kancelářské židle jsou často jen alibi. Stačí chytře sedět!

S týmem fyzioterapeutů lektoruje Jan König ve firmách už pár let. Každému z účastníků workshopů mimo jiné „seřídí“ pracovní místo v kanceláři k ideálnímu sedu.  „Můžete sedět i na pařezu, ale aktivně!“ říká. Ergonomická křesla manažerů pak často pomyslně letí z okna. Hlavní je vlastní zodpovědnost.

Tak se pohodlně usaďte a rozklikněte si článek

 

 

Potřebujete oživit firmu? Místo investice do technologií zkuste rituály

Firmy investují nemalé peníze do vybudování moderních tělocvičen se špičkovým vybavením. Někteří zase svým zaměstnancům nabízejí možnost využít lezeckou stěnu nebo si během pracovní doby odpočinout při hraní šipek. Ukazuje se však, že i přes vysoké náklady zaměstnanci využívají příležitost si zasportovat extrémně málo. Proč? Možná jim chybí prostředí, ve kterém by se mohli opravdu uvolnit. Často jim také pracovní doba nedovoluje najít si prostor pro delší oddech. Jak na to jít jinak? Dozvíte se v v následujícím článku

 

Mění se doba, mění se spánek. S nespavostí má problém až 40 % populace

Jednou ze základních potřeb zajišťujících fungování lidského organismu je spánek. Spánkem strávíme zhruba třetinu života. Jak se však mění doba a nároky na člověka, musí se měnit i spánek. Jsme obklopeni elektronickými přístroji, z nichž většina vydává modré světlo, pracujeme na směny, usínáme u televize nebo počítače, spíme nepravidelně, a to vše má vliv na náš pracovní i soukromý život.

Co můžete udělat pro zkvalitnění vašeho spánku? Přečtěte si náš článek.